Czy kręgosłup musi boleć?

Bóle kręgosłupa już w XX wieku stały się chorobą nowoczesnej cywilizacji. Bóle te często utrzymują się tygodniami, miesiącami a nawet latami. Wciąż spotykamy pacjentów, którzy w czasie wielomiesięcznych cierpień byli przekonywani, że muszą pokochać swój ból i przyzwyczaić się do niego.
W oparciu o nasze doświadczenia zdecydowanie musimy zaprzeczyć - nie akceptuj swojego bólu, prawdopodobnie można go usunąć lub co najmniej znacznie zmniejszyć.
Dynamiczny rozwój technik diagnostycznych w ciągu ostatnich lat pozwolił lekarzom i terapeutom zrozumieć szereg nieznanych wcześniej przyczyn bólów kręgosłupa. Dlatego możemy je skutecznie wyeliminować. Większość bólów kręgosłupa ma podłoże mechaniczne i przeciążeniowe - nie są to żadne „stany zapalne”. U części pacjentów należy zastosować więc adekwatną terapię manualną i kinezyterapię (czyli leczenie ruchem).
W przypadkach zaawansowanych uszkodzeń i zwyrodnień konieczna może być jednak interwencja chirurgiczna. Nowoczesna chirurgia kręgosłupa wykorzystuje cały asortyment różnych implantów, które stabilizują i leczą chory kręgosłup niwelując wieloletnie bóle, umożliwiając powrót do aktywnego życia.

Powtarzamy: nie akceptuj bólu swojego kręgosłupa! Zaufaj nowoczesnej wiedzy!rejestracja rehabilitacja:
 530 704 703 od pon do pt w godzinach od 1200 do 1800; rejestracja lekarska:
 32 615 57 52 od pon do pt od 1600 do 1900;
Dr nauk med. Mariusz Maliszewski, Specjalista Neurochirurg, Neurotraumatolog
Wiadomości zamieszczone na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny, nie mogą być traktowane jako porada lekarska.