Nordic Walking

Nordic Walking to specyficzna technika chodzenia z kijami, która pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, zaniedbane w codziennym trybie życia.

Treningowi poddawane są jednocześnie nogi, biodra jak i cała górna część ciała- ręce, ramiona, obręcz barkowa, mięśnie klatki piersiowej oraz co istotne cały kręgosłup. Podczas takiego marszu czynnie bierze udział około 600 mięśni naszego ciała co stanowi 90% całego układu mięśniowego. Uruchomienie całej górnej części tułowia, zwiększa tętno do poziomu, który utrzymuje serce i układ krążenia w dobrej kondycji. Podczas uprawiania Nordic Walking zmienia się również sylwetka ćwiczącego na bardziej wyprostowaną, w skutek napięcia mięsni brzucha oraz mięsni pośladkowych. Dzięki odciążeniu stawów kręgosłupa, oraz mięsni nóg Nornic Walking jest szeroko wykorzystywany jest w procesie rehabilitacji. Stosowany jest w walce z wieloma schorzeniami takimi jak: niewydolność układu oddechowego i krążeniowego, urazy oraz bóle kręgosłupa, wady postawy, osteoporoza, otyłość oraz wiele innych. Dzięki prostocie i łatwości, a zarazem bezpiecznej formie rekreacji, umożliwia udział w treningu osobom w różnym wieku od 10 do 99 lat i w różnej kondycji fizycznej.

Aby rozpocząć ćwiczenia Nornic Walking nie potrzeba wiele. Poza chęcią wyjścia, ruszenia się z domu, potrzebne jest jedynie wygodne obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych i pory roku, ubranie sportowe oraz para kijów przeznaczona do marszu Nordic Walking. Ważna jest również technika chodzenia, która pozwoli wykorzystać wszystkie zalety Nornic Walking. Dlatego pierwsze kroki należy stawiać "pod okiem" wykwalifikowanego instruktora.

Jeżeli masz pracę siedzącą , długo przesiadujesz przed komputerem, wszędzie dojeżdżasz samochodem, wejście na drugie piętro powoduje zadyszkę - to znak, że już czas na ruch.

rejestracja rehabilitacja:
 530 704 703 od pon do pt w godzinach od 1200 do 1800; rejestracja lekarska:
 32 615 57 52 od pon do pt od 1600 do 1900;
Wiadomości zamieszczone na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny, nie mogą być traktowane jako porada lekarska.