Terapia schorzeń kręgosłupa

Neurochirurg Mariusz Maliszewski

Bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, w XX wieku stały się chorobą naszej cywilizacji. Oprócz określonych kosztów społecznych i gospodarczych związanych z absencją chorobową i kosztami leczenia, dla zwykłego zjadacza chleba istotne jest to, że u 90% spośród nas przynajmniej raz w życiu wystąpi silny zespół bólowy kręgosłupa. Aby ten incydent był jedyny i trwał jak najkrócej konieczne jest, aby trafić do specjalisty, który postawi trafną diagnozę i od razu wdroży adekwatne leczenie.

Leczenie oferowane w Centrum Terapii Kręgosłupa opiera się na wieloletniej praktyce klinicznej oraz wprowadzaniu najnowszych metod leczenia, dzięki udziałowi terapeutów w międzynarodowych kursach, konferencjach i śledzeniu zagranicznych periodyków specjalistycznych.

Kompleksowe leczenie jest prowadzone przez dr n. med. Mariusza Maliszewskiego, asystenta Katedry i Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Sosnowcu, specjalizującego się od wielu lat w dziedzinie leczenia zachowawczego oraz nowoczesnej chirurgii kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Jednym z najistotniejszych elementów terapii kręgosłupa jest terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych prowadzona przez zespół doświadczonych terapeutów kierowany przez mgr Renatę Sagan.

Oprócz wizyt terapeutycznych leczenie uzupełnia kompleksowa fizykoterapia i rehabilitacja ruchowa przeprowadzana przez wykwalifikowany personel rehabilitacyjny.rejestracja rehabilitacja:
 530 704 703 od pon do pt w godzinach od 1200 do 1800; rejestracja lekarska:
 32 615 57 52 od pon do pt od 1600 do 1900;
Wiadomości zamieszczone na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny, nie mogą być traktowane jako porada lekarska.