Baza wiedzy

Dlaczego kręgosłup boli?

Miliony ludzi każdego roku doświadcza dramatycznego bólu kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego. Ból ten wyłącza ich z normalnego życia na kilka tygodni, a nawet miesięcy. Niekiedy, niestety, taki ostry początek jest zapowiedzią wieloletnich cierpień.

Jak dbać o swój kręgosłup?

Proszę pamiętać, że zdrowy ruch to nie sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów czy też praca w ogródku, koszenie trawy, odrzucanie śniegu… Są to prace wykonywane najczęściej w pochyleniu do przodu ze zgiętym kręgosłupem, powodujące jego przeciążenie.

Co robić gdy kręgosłup boli?

Nasze doświadczenia pokazują, że o pozytywnym wyniku leczenia decyduje prawidłowo opracowana terapia oraz konsekwencja pacjenta w realizacji zaproponowanego mu programu leczenia.

Co to jest osteopatia?

Tak jak medycyna dzięki dynamicznemu rozwojowi dodała ludzkości lat do życia, tak osteopatia za swoje zadanie stawia dodanie życia do tych lat. Osteopatia jest metodą uzdrawiania całego ciała, której początki sięgają drugiej połowy XIX wieku.

Program rehabilitacji po operacjach kręgosłupa

Schorzenia kręgosłupa powodują obecnie ponad 15% absencji chorobowych i są najczęstszym powodem niezdolności do pracy u osób poniżej 45 roku życia.

Nordic Walking

Nordic Walking to specyficzna technika chodzenia z kijami, która pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, zaniedbane w codziennym trybie życia.