Terapia schorzeń kręgosłupa

Bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, w XX wieku stały się chorobą naszej cywilizacji.

Czytaj więcej Rejestracja

TERAPIA SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA

Bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, w XX wieku stały się chorobą naszej cywilizacji. Oprócz określonych kosztów społecznych i gospodarczych związanych z absencją chorobową i kosztami leczenia, dla zwykłego zjadacza chleba istotne jest to, że u 90% spośród nas przynajmniej raz w życiu wystąpi silny zespół bólowy kręgosłupa. Aby ten incydent był jedyny i trwał jak najkrócej konieczne jest, aby trafić do specjalisty, który postawi trafną diagnozę i od razu wdroży adekwatne leczenie.

Leczenie oferowane w Centrum Terapii Kręgosłupa opiera się na 25-letniej praktyce klinicznej oraz wprowadzaniu najnowszych metod leczenia, dzięki udziałowi naszej kadry w międzynarodowych kursach, konferencjach i śledzeniu zagranicznych periodyków specjalistycznych.

Kompleksowe leczenie jest prowadzone przez dr n. med. Mariusza Maliszewskiego, asystenta Katedry i Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Śląskiej Akademii Medycznej w Sosnowcu, specjalizującego się od wielu lat w dziedzinie leczenia zachowawczego oraz nowoczesnej chirurgii kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Jednym z najistotniejszych elementów terapii kręgosłupa jest terapia osteopatyczna, prowadzona przez zespół doświadczonych i wykwalifikowanych osteopatów, kierowany przez mgr Renatę Sagan – Maliszewską.

Oprócz wizyt terapeutycznych leczenie uzupełnia kompleksowa fizykoterapia i rehabilitacja ruchowa – pooperacyjna.